Polacy bronią życia i rodziny

Ulicami Polskich miast przechodzą Marsze dla Życia i Rodziny. Dziś przejdą m.in. ulicami: Katowic, Wodzisławia Śląskiego, Pszczyny, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza, Gniezna, Nysy i Jeleniej Góry.

Zaplanowane dziś marsze  są kolejnymi z ponad stu, które w ostatnich dniach przechodzą ulicami polskich miast. Hasło wszystkich marszów brzmi: „Kierunek: Rodzina”. Na marsze zaproszeni są ci, dla których rodzina jest najważniejsza.

W Katowicach marsz wyruszy sprzed katedry Chrystusa Króla po Mszy św., która rozpocznie się o 10.30. Koniec marszu nastąpi pod Wieżą Spadochronową w Parku Kościuszki. Piknik rodzinny, koncerty orkiestry dętej, zespołu akordeonistów to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla rodzin. Honorowy patronat nad marszem objął metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc wraz z prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem.

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego ruszą w samo południe. Marsz rozpocznie się przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przy kościele ewangelicko-augsburskim Ducha świętego zaplanowano postój, podczas którego podjęta będzie dyskusja na temat współczesnej rodziny i jej miejsca w społeczeństwie. Dalsze rozważania będą przy Zespole Szkół nr 2. Marsz zakończy się na wodzisławskim rynku przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej. Organizatorem marszu jest Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Marsz dla Życia i Rodziny w Jastrzębiu Zdroju rozpocznie się o godz. 15.00 pod kościołem NMP Matki Kościoła, a zakończy rodzinnym piknikiem rodzinnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (na Szóstce).

Marsz dla życia w Pszczynie rozpocznie się w południe Msza św. sprawowaną w kościele Podwyższenia Krzyża. Następnie marsz przejdzie do parafii Wszystkich Świętych, gdzie rozpocznie się Piknik Rodzinny. Przygotowano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Występy zespołów, animacje dla dzieci, konkursy, grill, gastronomia i wypieki. ZOBACZ PLAKAT

Marsz w Jastrzębie Zdrój odbędzie sie w niedzielę 9 czerwca 2013r. o godz. 15.00. uczestnicy wyruszą spod kościoła NMP Matki Kościoła. Pochód zakończy się rodzinnym piknikiem zorganizowanym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Marsz w Raciborzu rozpocznie się o godz. 14:00 w Kościele farnym. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami miasta do kościoła Matki Bożej.

Marsz w Gnieźnie rozpocznie się o godz. 16:00 przy pomniku św. Wojciecha. Przejdzie ulicami Chrobrego, przez Rynek do Katedry Gnieźnieńskiej.

Marsz dla Życia i Rodziny w Nysie rozpocznie się o godz. 15.00 na Rynku Solnym, a zakończy piknikiem rodzinnym połączonym z obchodami Dnia Dziecka w parku przy kościele Matki Bożej Bolesnej.

Patronat honorowy nad Marszem w jeleniej Górze objęli: ks. bp Legnicki Stefan Cichy oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Uczestnicy spotykają się o godz. 14.15 pod Bazyliką Świętych Erazma i Pankracego, skąd udadzą się na Piknik Rodzinny w parku przy ZOL Caritas Diecezji Legnickiej, przy ul. Żeromskiego. Zarówno na Marszu, jak i podczas Pikniku Rodzinnego na terenie Caritas, będzie wiele atrakcji dla dzieci, a także dla dorosłych.

RIRM 

drukuj