fot. Fundacja Małych Stópek

„Życie nie zna granic” – ulicami Szczecina przeszedł XX Marsz dla Życia

Ulicami Szczecina w niedzielę 14 kwietnia przeszedł Marsz dla Życia, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Życie nie zna granic”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Małych Stópek.

W Szczecinie odbył się 20. Marsz dla Życia pod hasłem „Życie nie zna granic”, w którym wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Manifestacja wyruszyła z Jasnych Błoni sprzed pomnika św. Jana Pawła II do szczecińskiej katedry.

Uczestników szczecińskiego Marszu dla Życia powitał ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

– Św. Jan Paweł II zawsze jest z nami w tych dokumentach, które przepisujemy i niesiemy w sposób symboliczny. W tym roku jest to adhortacja Jana Pawła II „Ecclesia in Europa”. Niesiemy wartość życia człowieka. Bardzo się cieszę, że jesteście! Marsz dla życia to nie tylko jedno wydarzenie. Marsz rośnie, bo po marszu zaczynamy znów działać. Tak było co roku, dlatego nasze działanie przybrało formę Fundacji Małych Stópek. To jest konkret, który robimy przez wiele lat! – podkreślił kapłan.

Podczas 20. Marszu dla Życia uczestnikom towarzyszył dzwon „Głos Nienarodzonych”.

Ks. Tomasz Kancelarczyk zaprosił wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– O ile maszerowanie i pomoc jest ważne, bo jest to wymiar społeczny, to modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli wymiar duchowy, to jest pierwszy front. Nie bójcie się, to jest tylko dziesiątka różańca świętego każdego dnia przez dziewięć miesięcy. Tylko tyle, i aż tyle! – mówił prezes Fundacji Małych Stópek.

W wydarzeniu wziął udział również ks. bp Zbigniew Zieliński, biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który zawierzył szczeciński Marsz dla Życia oraz wszystkich jego uczestników św. Janowi Pawłowi II, jako temu, który stał na straży ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

– Spotkaliśmy się tutaj, żeby ucieszyć się każdym życiem! I chociaż myślimy w szczególny sposób o życiu poczętym – też o tym życiu, które czeka na życie w Bożych planach, żeby także znalazło miejsce w ludzkich sercach – przybywamy tutaj, żeby przede wszystkim ucieszyć się życiem. Chcemy dzisiaj wykrzyczeć to, co każdy z nas czuje, bo z pewnością z tego powodu tu przyszliśmy, że życie jest przez nas kochane! Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze życiu jest po drodze z losami i wyborami innych ludzi. Św. Franciszek wyszedł kiedyś na ulice Asyżu i wrócił zaniepokojony mówiąc, że „miłość nie jest kochana”. Parafrazując te słowa, i my dzisiaj chcemy w tę radość z życia wpisać to, co dostrzegamy naszymi oczami, co słyszą nasze uszy, że w wielu przypadkach życie nie jest kochane – mówił ks. bp Zbigniew Zieliński.

– Dzisiaj dociera do nas, uczestników tego marszu, prawda, że życie nie zna granic. Wyruszmy na ten szlak z tą radosna nowiną, którą chcemy się podzielić o tym, jak wielkim skarbem jest życie i o tym, że to życie nie ma granic. Niech towarzyszy nam modlitwa za tych, którzy chcieliby przyjąć życie, ale z różnych powodów się wahają, mają jakieś mniej lub bardziej uzasadnione wątpliwości lub lęki, aby Bóg swoją łaską i ludzie swoją życzliwością wsparli ich w tych trudnych chwilach pytań i roztargnień  – dodał biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Marsz dla Życia to radosna afirmacja życia  – akcentowała Maria Drąg z Fundacji Małych Stópek.

– Tak jak co roku, hasło Marszu dla Życia jest odpowiedzią na to, co dzieje się wokół nas. W tym roku jest to hasło „Życie nie zna granic”, czyli życiu nie stawiamy granic – kiedy się zaczyna nigdy się nie kończy! To, co jest bardzo charakterystyczne dla Marszu dla Życia, to jest radość. To nie jest marsz przeciwko czemuś, ale jest to marsz za życiem. Pokazujący, że życie jest pełne radości, pomimo że niepozbawione trudów. Marsz dla Życia to radosna afirmacja życia – podkreśliła Maria Drąg z Fundacji Małych Stópek.

Całe wydarzenie zakończyła Msza święta w katedrze szczecińskiej pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego. W trakcie nabożeństwa chętni mogli podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli dziewięciomiesięcznej modlitwy dziesiątkiem różańca za poczęte dziecko zagrożone tzw. aborcją.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl