Pola Dialogu w Krakowie przybliżą tematykę prześladowań chrześcijan

W Krakowie przy ulicy Stradomskiej 6 ruszył nowy projekt Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pola Dialogu to miejsce, które ma przybliżać tematykę prześladowań chrześcijan. Obok stałej wystawy będą tam organizowane ekspozycje czasowe oraz spotkania.

Co roku na świecie ginie za wiarę ponad sto tysięcy chrześcijan. Choć skala tego dramatu jest ogromna, to nie dociera do opinii publicznej. Pola Dialogu są miejscem, które ma nagłośnić cierpienia wyznawców Chrystusa.

– To pierwsze miejsce w Polsce, które powstaje, by było miejscem spotkania i  rozmowy na temat braku wolności religijnej, prześladowań chrześcijan i też braku pokoju na świecie – tłumaczy ksiądz Rafał Cyfka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Głównym elementem tego miejsca jest stała wystawa pod tytułem: „Współczesne Prześladowania Chrześcijan”. Prezentowane są na niej m.in. figury i obrazy święte sprofanowane przez terrorystów z tzw. państwa islamskiego. W przyszłości planowane są także wystawy czasowe. Pierwsza z nich już jest i składa się z rysunków wykonanych przez syryjskie dzieci.

– My jesteśmy otwarci na każdego przechodnia. Każda osoba, która do nas wejdzie, będzie miała szanse zacząć swą wędrówkę z nami od wystawy czasowej. Widnieją na niej rysunki dzieci z Aleppo, które wyrażają jak bardzo boli ich życie w stanie wojny – zaznaczyła Aleksandra Mentel z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pola dialogu to miejsce, gdzie trudne problemy przedstawiane są w nowoczesny sposób, m.in. przy pomocy technik multimedialnych czy graffiti na murze.

Następną inicjatywą Pól Dialogu są ,,Środowe spotkania filmowe”. W najbliższych miesiącach będzie można uczestniczyć w projekcjach filmowych dotyczących sytuacji w różnych państwach oraz wziąć udział w dyskusji z zaproszonymi gośćmi.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl