Kraków: Fałszywy taksówkarz okradał konta pijanych klientów

Krakowscy policjanci zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy oferował w Krakowie usługi taksówkarskie pijanym klientom i w wyniku podstępu okradał ich konta – poinformowała dzisiaj PAP Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Fałszywy taksówkarz usłyszał trzy zarzuty kradzieży i jeden zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Policja ustala kolejne ofiary podejrzanego.

Ustalenie szczegółów nie było łatwe, gdyż ofiarami przestępcy były głównie osoby nietrzeźwe.

Na podstawie przekazanych przez ofiary informacji, policja ustaliła modus operandi sprawcy. Mężczyzna podjeżdżał wieczorem pod lokale w centrum Krakowa i oferował swoje usługi osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu.

Od klientów żądał karty bankomatowej jako zabezpieczenie płatności. Podjeżdżał z klientem pod bankomat, markował włożenie karty i prosił o wbicie kodu PIN. Następnie informował, że karta została zablokowana i odjeżdżał, pozostawiając klienta przed bankomatem. Dzięki poznanemu kodowi PIN wypłacał potem wszystkie pieniądze z konta ofiary i wyrzucał kartę.

Klika dni temu policjanci wytypowali, kim jest fałszywy taksówkarz. 70-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy wypłacał gotówkę z konta kolejnego oszukanego klienta.

Śledczy wyjaśniają, jak długo działał oszust i ile osób oszukał – poinformowała policja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl