fot. PAP/EPA

Pogłębia się kryzys polityczny w Wenezueli

Narodowe Zgromadzenie Konstytucyjne Wenezueli pozbawiło immunitetu samozwańczego prezydenta tego kraju Juana Guaido. W ten sposób lider opozycji może zostać aresztowany i postawiony przez sądem.

W Wenezueli takiego kryzysu gospodarczego i politycznego jeszcze nie było. Od kilku tygodni w sklepach brakuje praktycznie wszystkiego. Waluta nie ma żadnej wartości, a gospodarka znajduje się w zastoju. Trwa również stan dwuwładzy, bowiem obecnie urzędującym prezydentem jest Nicolas Maduro. Jednak faktyczną władzę na tym stanowisku tymczasowo pełni Juan Guaido.

We wtorek Narodowe Zgromadzenie Konstytucyjne Wenezueli pozbawiło go immunitetu tymczasowego prezydenta.

– Wiadomo, jak zachowuje się reżim – to już nie tylko prześladowania, to inkwizycja – powiedział Juan Guaido, tymczasowy prezydent Wenezueli.

Juan Guaido stwierdził, że Narodowe Zgromadzenie Konstytucyjne nie ma takich prerogatyw, by odebrać mu ten mandat.

Brak immunitetu będzie umożliwiało aresztowanie lidera opozycji i postawienie go przed sądem. To kolejna próba zepchnięcia Juana Guaido do politycznego niebytu, bowiem kilka dni temu organ kontroli administracyjnej i finansowej wydał opozycjoniście zakaz pełnienia funkcji publicznych przez 15 lat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl