fot. PAP/Tytus Żmijewski

Podsumowanie policyjnej akcji „Bezpieczne ferie”

291 osób zginęło, a ponad 3200 zostało rannych – to wstępne dane bilansu na polskich drogach w czasie ferii zimowych. W sumie doszło do prawie 3000 wypadków.

Policyjna akcja „Bezpieczne ferie” trwała od 10 stycznia do 23 lutego. W tym czasie policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach. Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się zwłaszcza autobusy oraz kierowcy wiozący dzieci na zimowy wypoczynek. Policjanci sprawdzali również prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Jak poinformowała policja, w trakcie ferii na polskich drogach doszło do blisko 2900 wypadków, w których zginęło 291 osób, a 3273 zostały ranne. Policjanci zatrzymali ponad 10,5 tys. pijanych kierowców. Podczas zeszłorocznej akcji „Bezpieczne ferie” policja odnotowała nieco mniej wypadków, ale zginęło w nich więcej osób – 313. W tym roku, w stosunku do ubiegłorocznych ferii, nastąpił prawie 9 proc. wzrost osób zatrzymanych za jazdę na tzw. podwójnym gazie. Według informacji policji, Polacy w ostatnich tygodniach jeżdżą wolniej, co także wpływa na większe bezpieczeństwo na drogach.

 

TV Trwam News

drukuj