fot. flickr.com

Podpisy pod lewacką „Świecką szkołą” mają trafić do Sejmu

Do Sejmu mają dziś trafić podpisy zebrane pod lewacką inicjatywą ustawodawczą „Świecka szkoła” – która za cel stawia sobie rugowanie religii. Sam proces zbierania podpisów miał przebiegać wbrew prawu, o czym alarmowali przedstawiciele Fundacji Pro Prawo do Życia.

Wśród wielu niejasności jest m.in. dotycząca czasu zbierania poparcia dla inicjatywy i procesu rejestracji komitetu.

Ta bulwersująca sprawa ma wiele aspektów. Jeśli są poważne zastrzeżenia proceduralne, to nie powinna być procedowana – powiedział poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Wskazał on także na szeroką promocję inicjatywy w liberalnych mediach przez polityków PO oraz SLD, który od lat walczy z Kościołem.

– Będziemy musieli po raz kolejny pokazać, że my Polacy nie tylko nie życzymy sobie, aby ktokolwiek ograniczał nasze prawa, decydował za nas o tym, czego mają się uczyć nasze dzieci, ale także, by mniejszość decydowała o tym, w jaki sposób mają być wydawane pieniądze z budżetu, na który w przeważającej części łożymy. Jeżeli lewica myśli dzisiaj o tym – bo ma poparcie PO – że jest w stanie w jakikolwiek sposób doprowadzić do tego, że społeczeństwo katolickie będzie bierne, to się grubo myli – podkreślił poseł Andrzej Jaworski.

Zjednoczona Prawica domaga się od Marszałek Sejmu, aby skrupulatnie przeanalizowała cały proces zbierania podpisów pod inicjatywą.

RIRM

drukuj