fot. M.Marek/Nasz Dziennik

Podlaskie: Przedłużone śledztwo w sprawie wyłudzenia 241 mln zł podatku VAT

Prokuratura Regionalna w Białymstoku (Podlaskie) ponownie o pół roku przedłużyła śledztwo dotyczące wyłudzenia 241 mln zł podatku VAT m.in. przy obrocie paliwami. Zarzuty postawiono m.in. suwalskiemu biznesmenowi Dariuszowi M., prezesowi klubu piłkarskiego Wigry Suwałki.

Rzecznik PR w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował PAP, że śledztwo zostało przedłużone do 29 lutego 2020 roku.

Prokuratura nadzoruje śledztwo prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dotychczas sześć osób, w tym Dariusz M., suwalski biznesmen, prezes pierwszoligowego klubu piłkarskiego Wigry Suwałki.

Drugi główny podejrzany to jego były wspólnik w interesach, Łotysz Igors T. W stosunku do niego białostocki sąd wydał pod koniec 2017 roku postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Prokuratura zaś wydała za nim list gończy. Podejrzany przebywa prawdopodobnie poza granicami Polski.

Jak informuje prokuratura, obaj są podejrzani o to, że działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzić 241 mln zł podatku VAT. W przypadku Dariusza M. chodzi o 89 mln zł. Prokuratura podaje, że śledztwo dotyczy m.in. tzw. karuzelowych wyłudzeń VAT w związku z obrotem paliwami płynnymi.

Już wcześniej prokuratura informowała PAP, że wzrosła liczba podejrzanych w związku z połączeniem tego śledztwa z innymi sprawami z całego kraju. Ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia jednak liczby podejrzanych i innych szczegółów.

PAP/RIRM

drukuj