fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Jest wniosek do Prokuratora Generalnego ws. znieważania o. Rydzyka CSsR przez środowiska lewackie

Jest wniosek do Prokuratora Generalnego ws. znieważania o. Tadeusza Rydzyka CSsR przez grupę osób, która zorganizowała wczoraj hucpę przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Zawiadomienie do Zbigniewa Ziobry złożył Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Feministki, środowiska lewackie i LGBT po raz drugi manifestowały w tym miejscu. Uczestnicy trzymali flagi LGBT. Szydzono z katolickich wartości i symboli. Jedna z osób przebrała się za postać o. Tadeusza Rydzyka. Padło także wiele haseł wymierzonych w osobę dyrektora Radia Maryja.

Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, podkreśla, że taka hucpa się powtarza. W jego ocenie jest to zaplanowana akcja.

Bardzo szybko wysłaliśmy donos mailem do Prokuratora Generalnego w sprawie wczorajszej Chryi. Wczoraj przed Radiem Maryja kobiety znieważyły o. Tadeusza Rydzyka wielokrotnie. Media to bardzo nagłośniły. Nie jest to nowa sytuacja, bo podobna miała miejsce rok temu. Jest to zaplanowana akcja wymierzona przeciwko o. Rydzykowi i Radiu Maryja, przeciwko Kościołowi. Musimy reagować. Stąd donos do Prokuratora Generalnego – zaznacza Ryszard Nowak.

Hucpę przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu zorganizował m.in. Toruński Strajk Kobiet. Wcześniej sąd uchylił zakaz bluźnierczej manifestacji wydany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego.

RIRM

drukuj