fot. TT/@Straz_Graniczna

Podlaskie: pogranicznicy uratowali migranta ugodzonego nożem przez innego cudzoziemca

Migranta z Iranu, który został ugodzony nożem przez innego cudzoziemca w trakcie bójki migrantów po białoruskiej stronie granicy uratowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Zdarzenie miało miejsce w weekend w rejonie Białowieży.

Podlaski Oddział Straży Granicznej (POSG) poinformował w poniedziałek w komunikacie, że polskie patrole widziały toczącą się bójkę pomiędzy migrantami po białoruskiej stronie granicy. Podano, że w tej grupie było kilkunastu cudzoziemców.

„Jeden z nich został ugodzony ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, w okolice żeber, drugi – otrzymał cios w głowę. Polskie patrole, które były w rejonie zdarzenia, przekazały cudzoziemcom materiały opatrunkowe. Wezwano również karetkę służb medycznych Wojska Polskiego. W międzyczasie jednak do rannego w głowę cudzoziemca z terytorium Białorusi podeszła grupa osób, która zabrała go do lasu. Drugiego z poszkodowanych pozostawiono pod zaporą” – podała w komunikacie Straż Graniczna.

Dodano, że migranci, którzy byli z rannym, przenieśli go w rejon bramki serwisowej (technicznej) w zaporze na granicy.

„Ze względu na ciężki stan zdrowia mężczyzny, funkcjonariusze SG podjęli decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu rannego cudzoziemca do szpitala” – podała SG.

Irańczyk miał przebite płuco, przeszedł zabieg chirurgiczny.

„Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Działania polskich służb uratowały mu życie” – napisał w komunikacie Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Podlaski Oddział SG podsumował w poniedziałek, że w miniony weekend (od piątku do niedzieli) były łącznie 244 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią, w rejonie Białowieży migranci niszczyli zabezpieczenia graniczne, było kilka ataków na polskie patrole. Migranci rzucają w polskie służby kamieniami, butelkami, płonącymi gałęziami.

„Wielu z nielegalnych migrantów posiada przy sobie również niebezpieczne narzędzia tj. noże” – podał POSG.

SG oceniła, że nasilają się – jak to określono – „agresywne zachowania migrantów” na granicy.

„Cudzoziemcy uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia, stanowią zagrożenie dla siebie (jak pokazuje zdarzenie, które miało miejsce w rejonie Białowieży) i innych osób” – ocenił POSG.

Podlaski Oddział Straży Granicznej podsumował, że dotąd w październiku odnotowano 1 tys. 465 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl