fot. pixabay.com

Podlaskie: KAS zlikwidowała nielegalny punkt gier hazardowych

KAS zabezpieczyła dwa automaty do nielegalnych gier hazardowych i gotówkę na wypłaty wygranych w Łomży. Służba celno-skarbowa przypomina, że za nielegalną działalność hazardową grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy nielegalny automat.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze łomżyńskiej KAS. Wcześniej ustalili, że w jednym z miejscowych lokali urządzane są gry hazardowe; w środku zabezpieczyli dwa automaty.

„Mundurowi przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły nielegalny charakter urządzeń” – poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W charakterze świadka został przesłuchany 42-letni mężczyzna przebywający w tym lokalu. Maszyny, klucze do automatów i 200 zł w gotówce, przeznaczone na wypłaty ewentualnych wygranych, zostały zabezpieczone do wszczętego postępowania.

Od początku roku funkcjonariusze podlaskiej KAS zabezpieczyli 26 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Administracja celno-skarbowa przypomina, że oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do 3 lat, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

KAS zaznaczyła, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W województwie podlaskim działa legalnie kilka salonów gier prowadzonych przez krajowego monopolistę w tym zakresie – Totalizator Sportowy.

PAP

drukuj