Podlaska KAS przekazała do Muzeum Wojska trzy łoża karabinowe

Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku przekazał do Muzeum Wojska w Białymstoku dwa łoża od karabinu Mosin i jedno od karabinu Mauser 98k. Przedmioty zostaną wykorzystane jako uzupełnienie eksponatów muzealnych i będą służyć popularyzacji historii wojskowości miasta i regionu

Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku, działając jako organ likwidacyjny mienia Skarbu Państwa, nieodpłatnie przekazał do Muzeum Wojska w Białymstoku trzy łoża karabinowe: dwa od karabinu Mosin i jedno od karabinu Mauser 98k.

Łoże karabinowe jest to element konstrukcyjny broni strzeleckiej (np. karabinu) najczęściej zintegrowany z kolbą, w którym osadzana jest komora zamkowa z lufą. Łoże broni strzeleckiej wraz z nakładką lufy pełni funkcję obudowy broni umożliwiającą jej użytkowanie.

Przekazane przez podlaską KAS łoża pochodzą z prowadzonego przez Policję śledztwa w sprawie nielegalnego posiadania broni i amunicji. Do Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku trafiły po umorzeniu śledztwa i postanowieniu sądu o przypadku eksponatów na rzecz Skarbu Państwa.

Muzeum Wojska w Białymstoku planuje wykorzystać otrzymane łoża karabinowe jako uzupełnienie zdekompletowanych egzemplarzy karabinów posiadanych już przez muzeum. Dzięki temu kolejne eksponaty będą mogły trafić na ekspozycję i służyć popularyzacji historii wojskowości miasta i regionu.

W przekazaniu eksponatów uczestniczyli Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku Anna Wojtan wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Kowalczukiem oraz dr Sylwia Trzeciakowska, Główny Inwentaryzator Muzeum Wojska w Białymstoku.

Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskiej KAS

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl