Podkarpackie: Zatrzymano 6 imigrantów i 2 organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy

Sześciu imigrantów z Indii, którzy pieszo przekroczyli z Ukrainy do Polski zieloną granicę w Bieszczadach zatrzymała Straż Graniczna. Zatrzymano też ich rodaka, legalnie przebywającego w Polsce, który wraz z Polakiem zorganizował przerzut.

Strażnicy graniczni z Krościenka otrzymali w sobotę informację od mieszkańców przygranicznej miejscowości, że w rejonie Góry Bandrowskiej przebywa kilku „podejrzanie wyglądających” mężczyzn – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor.

„Okazało się, że są to obywatele Indii, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. Następnego dnia zatrzymano 42-letniego Polaka, kierowcę samochodu osobowego i jego pasażera, obywatela Indii. To oni zorganizowali przerzut i przyjechali po odbiór grupy” – mówiła mjr Elżbieta Pikor.

Zatrzymani Hindusi to mężczyźni w wieku od 24 do 57 lat. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Z ich wyjaśnień wynika, że celem podróży miała być Polska albo kraje Europy Zachodniej, gdzie zamierzali podjąć pracę zarobkową.

Zgodnie z umową o readmisji zostali z powrotem przekazani służbom granicznym Ukrainy.

W stosunku do organizatorów przerzutu imigrantów Prokuratura Rejonowa w Lesku wszczęła postępowanie karne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl