fot. PAP/Piotr Polak

Podkarpackie: Wakacje z WOT – można już składać wnioski

„Wakacje z WOT” to nowy projekt realizowany przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, który adresowany jest do uczniów, studentów i nauczycieli.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura, można się już zapisywać na szkolenie, które rozpocznie się 22 czerwca tego roku.

„Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami, ale ze względu na trwającą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych i na uczelniach nie mogą stawić się na szkolenia organizowane w trakcie roku szkolnego” – wyjaśnił.

Witold Sura przypomniał, że podobny projekt był realizowany w czasie tegorocznych ferii.

„W całej Polsce szeregi Terytorialsów powiększyły się o ponad 700 żołnierzy. W dużej części to uczniowie i studenci, którzy zadeklarowali, że do podjęcia decyzji o założeniu munduru skłoniło ich to, że szkolenia odbywały się w czasie zimowej przerwy międzysemestralnej” – zaznaczył rzecznik.

Zdaniem dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płka Dariusza Słoty, pomysł na szkolenie podstawowe podczas ferii i wakacji to „złoty środek na to, aby pogodzić naukę i pracę z realizacją swoich marzeń”.

Pierwsze szkolenie na Podkarpaciu w ramach projektu „Wakacje z WOT” rozpocznie się 22 czerwca 2019 r., a zakończy 7 lipca. Wniosek o przyjęcie do WOT można już składać w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Brygada liczy obecnie ok. 3,5 tys. żołnierzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl