fot. PAP/Darek Delmanowicz

Podkarpackie: W szpitalu w Stalowej Woli powstał nowy blok operacyjny

Prawie 25 mln zł kosztowała budowa bloku operacyjnego, pracowni endoskopowej oraz sterylizatorni w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli (Podkarpackie). W środę inwestycja została uroczyście oddana do użytku.

Obecny na uroczystości minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że inwestycja w Stalowej Woli pokazuje „po co wzrastają nakłady na ochronę zdrowia”.

„W tym roku wydamy 100 mld zł na zdrowie i te pieniądze powinny iść w takim kierunku, żeby pacjent czuł poprawę, żeby miał zwiększone bezpieczeństwo, żeby miał możliwość szybkiego przejścia przez Szpitalny Oddział Ratunkowy, trafienia na bezpieczny blok operacyjny i to się tutaj dzieje” – dodał Łukasz Szumowski.

Zdaniem ministra nowy blok operacyjny to jest szansa dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, żeby uzyskać szybką i fachową pomoc w leczeniu.

„Pacjenci będą operowani bezpiecznie i skutecznie, i w bardzo dobrych warunkach. Myślę, że to jest niezwykle istotna inwestycja także dla pracowników” – powiedział Łukasz Szumowski.

W trakcie uroczystości minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier zaznaczył, że blok operacyjny to „serce każdego szpitala”.

„Musi spełniać wysokie wymagania, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i dobre warunki pracy personelu. Wiem, że budowa nowoczesnego bloku była oczekiwanym od lat przedsięwzięciem i stanowiła wielkie wyzwanie dla starostwa powiatowego” – napisał Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przypomniał również, że niedawno szpital przeprowadził m.in. remont SOR-u i oddał lądowisko dla helikopterów. Mateusz Morawiecki podkreślił, że służba zdrowia to „wielkie wyzwanie dla naszego państwa, to kluczowy obszar naszego zainteresowania”.

Minister Kwieciński w swoim wystąpieniu dodał, że zdrowie będzie „pierwszym, najważniejszym priorytetem rozwojowym Polski na najbliższe lata”.

„Ten nowy program Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczonej Prawicy, który przygotowujemy w tej chwili, będzie na pierwszym miejscu miał właśnie zdrowie” – powiedział szef resortu.

Jerzy Kwieciński przypomniał, że wydatki na zdrowie są przez rząd PiS traktowane tak samo jak „wydatki rozwojowe”.

Inwestycja w szpitalu w Stalowej Woli kosztowała blisko 25 mln zł. Z tej kwoty niemal 10 mln zł stanowiło unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. Pozostała część to wkład własny starostwa. Budowa nowego bloku operacyjnego była konicznością, ponieważ stary miał ponad 60 lat i nie był dostosowany do obowiązujących standardów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl