fot. PAP/Darek Delmanowicz

Podkarpackie: Straż Graniczna zatrzymała trzech obcokrajowców ściganych czerwoną notą Interpolu

Dwóch Ukraińców oraz obywatela Uzbekistanu poszukiwanych czerwoną notą Interpolu zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Obecnie prokuratura prowadzi wobec nich czynności, a o postępowaniu ekstradycyjnym zdecyduje sąd.

Czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany może być niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Jak poinformowała rzecznik BiOSG, mjr Elżbieta Pikor, do zatrzymań wszystkich trzech poszukiwanych przez Interpol doszło w czwartek. Dwaj obywatele Ukrainy, obaj w wieku 40 lat, zostali zatrzymani na przejściu granicznym w Medyce w trakcie kontroli na wjazd do Polski, zaś podróżującego samochodem obywatela Uzbekistanu zatrzymał patrol prowadzący kontrolę na drogach pod Rzeszowem.

Rzecznik BiOSG dodała, że z zamieszczonych w bazach danych wynikało, iż jeden z zatrzymanych Ukraińców jest od 7 lat poszukiwany przez organy ścigania Czech za rozbój z użyciem broni palnej.

„Drugi poszukiwany przez Interpol obywatel Ukrainy Igor Y. był poszukiwany od stycznia br. przez organy ścigania Czech za przestępstwa przeciwko osobie i porządkowi publicznemu” – wyjawiła mjr Elżbieta Pikor.

Z kolei funkcjonariusze prowadzący kontrolę na drogach dojazdowych do Rzeszowa zatrzymali 40-letniego obywatela Uzbekistanu.

„Był poszukiwany czerwona notą Interpolu za fałszerstwa i oszustwa przez wymiar sprawiedliwości kraju swego pochodzenia” – dodała rzecznik BiOSG.

Obecnie wobec zatrzymanych cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności przez prokuratury w Przemyślu i Rzeszowie. O postępowaniu ekstradycyjnym wobec nich zdecyduje sąd.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl