fot. Tymon Markowski/MSZ

Szef MSZ wyraził zaniepokojenie brakiem przestrzegania praw polskich pracowników w Niderlandach w rozmowie z ambasador tego kraju

Minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, w rozmowie z ambasador Niderlandów w Polsce, Daphne Bergsmą, wyraził zaniepokojenie brakiem odpowiedniego przestrzegania poziomu praw pracowników tymczasowych w tym kraju – poinformował na Twitterze MSZ.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1383017861191512067

Do spotkania szefa polskiej dyplomacji z ambasador Niderlandów, Daphne Bergsmą, doszło w siedzibie MSZ.

„Minister wyraził zaniepokojenie m.in. brakiem odpowiedniego poziomu przestrzegania praw polskich pracowników tymczasowych w Niderlandach, a także naruszeniami prawa w obszarze wypłat zasiłków rodzinnych, co dotyka również Polaków” – czytamy we wpisie polskiego resortu dyplomacji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl