Podkarpackie: podatnicy przekazali na organizacje pożytku publicznego ponad 28 mln zł

Podatnicy na Podkarpaciu przekazali w zeznaniach PIT za 2017 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego ponad 28 mln zł, to o 4,2 mln zł więcej niż w roku ubiegłym – poinformowała PAP w czwartek zastępca rzecznika Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Agnieszka Siwy.

Agnieszka Siwy przypomniała, że w woj. podkarpackim do urzędów skarbowych wpłynęło ponad 831 tys. zeznań rocznych PIT za 2017 r.

„Z tej liczby ponad 504,5 tys. podatników złożyło wniosek o przekazanie 1 proc. należnego podatku dochodowego od osób fizycznych wybranym przez siebie organizacjom pożytku publicznego (OPP). Wnioskowana przez podatników kwota na rzecz OPP wyniosła łącznie ponad 28 mln zł, to o 4,2 mln zł więcej niż w roku ubiegłym” – dodała.

Agnieszka Siwy podkreśliła, że z roku na rok kwota przekazywanego podatku, jak również liczba podatników wspierających organizacje pożytku publicznego systematycznie rośnie.

„W tym roku w około 61 proc. zeznań PIT podkarpaccy podatnicy zdecydowali o przekazaniu 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego, jeszcze kilka lat wcześniej było to o wiele mniej” – powiedziała.

Kwoty na rzecz wybranych przez podatników OPP przekazano przez naczelników urzędów skarbowych od maja do lipca.

Jak zaznaczyła Siwy, najwięcej na organizacje pożytku publicznego przekazali podatnicy, którzy składali PIT-y w Pierwszym i Drugim Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie oraz w urzędach w Mielcu, Krośnie i Dębicy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl