Podkarpackie: 8 mln zł na rozwój m.in. usług turystycznych w Bieszczadach

8 mln zł przeznaczył zarząd województwa podkarpackiego na projekty dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu Bieszczad. Pieniądze, które będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego mogą być przeznaczona na m.in. rozwój usług turystycznych.

Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Rzeszowie marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, Bieszczady są bardzo atrakcyjne turystycznie, ale wciąż potrzebują nowej infrastruktury i lepszej jakości usług dla turystów.

„Dlatego uruchomiliśmy nabór środków dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu Bieszczad. Te dotacje są dla przedsiębiorców, którzy funkcjonują w obszarze usług dla turystów. To konkretna pomoc, która trafi w konkretne miejsce” – dodał.

Budżet ogłoszonego naboru to 8 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 70 proc. wydatków kwalifikowanych. Pieniądze mogą być wydane na projekty promujące rozwój MŚP poprzez nowe inwestycje lub ulepszone produkty albo usługi realizowane na terenie Bieszczad.

O wsparcie w ramach konkursu mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie bieszczadzkich gmin, nie krócej niż rok od dnia złożenia wniosku o dofinansowanie. Teren objęty konkursem to gminy: Czarna, Lutowiska, Ustrzyki Dolne, Baligród, Cisna, Lesko, Olszanica, Solina, Komańcza, Tyrawa Wołoska, Zagórz i Bircza.

Jak podkreślił obecny na konferencji dyrektor departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego w podkarpackim urzędzie marszałkowskim Wojciech Magnowski, nabór wniosków rozpocznie się 22 października br. i potrwa do 15 listopada br.

„Chcemy, aby te środki dla przedsiębiorców mogły szybko im służyć. Sądzimy, że do połowy przyszłego roku uda nam się zakontraktować wybrane projekty. Realizację projektu trzeba zakończyć do 31 grudnia 2020 r., a wsparcie w ramach konkursu będzie udzielane w formie pomocy de minimis, czyli nie może przekroczyć równowartości 200 tys. euro” – zaznaczył Wojciech Magnowski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl