By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Podkarpackie: funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 162 kg odpadów

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli pojazdu wjeżdżającego do Polski przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce udaremnili przemyt ponad 162 kg sproszkowanych odpadów.

Odpady były przemycane w busie na ukraińskich tablicach rejestracyjnych – poinformowała PAP w piątek rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

„Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli w przestrzeni bagażowej pojazdu cztery około 40-kilogramowe worki z oznakowaniem sugerującym zawartość cementu. Po otwarciu worków okazało się, że zamiast cementu w środku znajdują się sproszkowane wkłady katalizatorów samochodowych. Łączna waga wykrytego towaru wyniosła ponad 162 kg” – dodała.

St. rachm. Edyta Chabowska zaznaczyła, że funkcjonariusze KAS powiadomili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który potwierdził, że sproszkowane wkłady katalizatorów to odpady.

„W stosunku do sprawcy przemytu 36-letniego obywatela Ukrainy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe” – powiedziała rzeczniczka.

Od początku 2018 r. funkcjonariusze KAS z Podkarpacia podczas kontroli na przejściach granicznych udaremnili przemyt blisko 600 kg i 11,5 tys. litrów odpadów.

PAP/RIRM

drukuj