Dobiega końca VI rok wykładów Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego

Kolejni słuchacze kończą Telewizyjny Uniwersytet Biblijny. Późnym popołudniem rozpoczną się dwudniowe uroczystości związane z zakończeniem VI już roku wykładów.

O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu. Następnie uczestnicy telewizyjnego uniwersytetu udadzą się do kaplicy akademickiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie będą zgłębiać teksty biblijne.

Jutro natomiast wezmą oni udział w wykładzie, który zainauguruje kolejny – VII już rok akademicki Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego. Studenci i wykładowcy spotkają się w studiu TV Trwam. W sobotę zostaną wręczone także dyplomy ukończenia uniwersytetu.

Ks. prof. Henryk Witczyk, rektor Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego wyraził zadowolenie z faktu, iż udało się przygotować wykłady o różnej tematyce.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ jak można łatwo się przekonać właśnie na stronie internetowej Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego, katedry, które są odpowiedzialne za nadawanie poszczególnych wykładów, po wcześniejszym przygotowaniu, są różnorodne. Zarówno są katedry zajmujące się księgami Starego Testamentu, egzegezą wybranych ksiąg m.in. ksiąg historycznych, Pięcioksięgu, ale też filologią biblijną, co bardzo gorąco zalecał ks. kard. Gianfranco Ravasi – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

Telewizyjny Uniwersytet Biblijny to cykl wykładów prowadzonych przez biblistów i ekspertów. Są one emitowane na antenie TV Trwam co dwa tygodnie. Cykl wykładów kończy się zaliczeniem na podstawie prac, które przygotują studenci.

Uniwersytet prowadzi katolicka stacja telewizyjna wraz z Dziełem Biblijnym im. Świętego Jana Pawła II.

RIRM

drukuj