Poczta Polska zaprezentuje w czwartek okolicznościowy znaczek na 550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej

W tym roku, poza setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, swój jubileusz – 550-lecie – świętuje Parlamentaryzm Rzeczypospolitej. Obchodom z tej okazji towarzyszą wydarzenia z udziałem posłów i senatorów VIII kadencji. Najbliższe z nich, czyli uroczystość zaprezentowania okolicznościowego znaczka pocztowego wydanego przez Pocztę Polską, odbędzie się w czwartek (5 lipca).

Uroczysta prezentacja znaczka z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego oraz posłów i senatorów odbędzie się w holu głównym Sejmu RP o godz. 12.00.

Znaczek obrazuje obrady Sejmu polskiego z czasów Zygmunta III Wazy. Autorka projektu Agnieszka Sobczyńska wzorowała się na miedziorycie ręki Giacomo Lauro przedstawiającym posiedzenie połączonych izb w Sali Senatorskiej w obecności monarchy.

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl