fot. twitter.com/PocztaPolska

Poczta Polska: Przed świętami co trzecia paczka trafi do punktów odbioru

Przed świętami Bożego Narodzenia już co trzecia paczka Poczty Polskiej będzie dostarczana do punktów odbioru i automatów paczkowych – poinformowała rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek.

„W okresie przedświątecznym, czyli na początku grudnia, jedna trzecia przesyłek obsługiwanych przez nas będzie odbierana w punktach odbioru” – powiedziała Justyna Siwek.

Poczta Polska w dzisiejszym komunikacie poinformowała, że rozwija usługę Odbiór w Punkcie, a paczkę nadaną w tym systemie można odebrać w 12 tys. miejsc.

Sieć Odbiór w Punkcie tworzą placówki Poczty Polskiej, sklepy Żabka, stacje PKN Orlen oraz kioski i saloniki prasowe RUCH. Ostatnio dołączono do niej automaty paczkowe w placówkach pocztowych i Biedronkach.

Spółka poinformowała, że udostępnia klientom indywidualnym w każdej placówce możliwość nadania pocztowej przesyłki do odbioru w wybranym punkcie na terenie całej Polski.

Opublikowany niedawno raport Poczty Polskiej „Rozwój rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Polsce 2014–2023” zakłada, że w 2023 roku operatorzy KEP obsłużą prawie 850 mln paczek, czyli dwa razy więcej niż w 2017 roku. Oznacza to wzrost o 78 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Prognozowany średni wskaźnik rocznego wzrostu w latach 2019–2023 wyniesie 11 proc. Wartość rynku KEP w Polsce w 2023 roku sięgnie blisko 12 mld zł.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl