Fot. M. Borawski

„PO pogubiło się w kreowaniu rzeczywistości”

„Słuchając przedstawicieli PO i rządu można odnieść warzenie,  że najlepszym co mogło się w Polsce zdarzyć jest  nowelizacja tegorocznego  budżetu” powiedział poseł Beata Szydło i dodała, że dzieje się tak mimo cięć we wszystkich resortach.

W Sejmie odbyło się dziś drugie czytanie rządowego projektu nowelizującego  budżet na 2013 rok. Sejmowa komisja finansów publicznych zarekomendowała izbie przyjęcie dokumentu. Największa partia opozycyjna jest przeciwna tym zmianom.

Wiceprezes PiS-u podkreślała, że trzy miliardy zabrano z ministerstwa obrony Narodowej na wyposażenie Polskiej armii, 300 mln na oświatę, 100 mln zł na świadczenia rodzinne w tym na zasiłki pielęgnacyjne, ponad 400 mln zł na rolnictwo. W tym czasie jak mówi poseł Szydło,  PO stwierdza, że nic się nie stało i nie ma żadnych problemów.

– To jest tak, że państwo pogubiliście się już w swoim zaklinaniu rzeczywistości i oszukiwaniu Polaków. Kreowaniu takiej rzeczywistości, która nie istnieje. Najlepszym przykładem tego było to, jak premier ogłosił w Krynicy zakończenie kryzysu, a następnego dnia, podjęliście państwo decyzję o zabraniu milionów ze świadczeń rodzinnych, z oświaty, z nauki, z rolnictwa i do tego wszystkiego jeszcze informacja – propozycja rozbicia, zniszczenia systemu emerytalnego i nie idzie za tym żaden plan, żadna nadzieja – powiedziała poseł Beata Szydło.

RIRM

drukuj