Po katastrofie zapory wodnej UE udziela Kenii pomocy nadzwyczajnej

UE zaoferowała w czwartek Kenii pomoc nadzwyczajną w związku z katastrofą zapory wodnej Patel w mieście Solai na zachodzie kraju, w której zginęły 32 osoby. Ostateczna liczba ofiar nie jest znana, ponieważ setki mieszkańców mogły zginąć pod gruzami zalanych przez wodę domów.

„Biuro unijnego departamentu ds. pomocy humanitarnej w Nairobi jest gotowe do poparcia działań w ramach pomocy nadzwyczajnej” – brzmi ogłoszony przez nie w czwartek komunikat w związku z sytuacją humanitarną w regionie Nakuru, gdzie leży Solai.

Zapora w Solai runęła w środę pod naporem wód wezbranych wskutek długotrwałych opadów deszczu, a woda zalała pobliski supermarket, kilka szkół i wiele domów.

Patel była wielką zaporą spiętrzającą wody trzech prywatnych zbiorników, które zaopatrują farmy zbożowe w tym rejonie.

W Kenii panują od dwóch miesięcy intensywne ulewy. Wskutek powodzi zginęło blisko 120 osób, a 271 000 ludzi opuściło w ucieczce przed powodziami swe domy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl