PO: Elżbieta Radziszewska kandydatką na wicemarszałka

Elżbieta Radziszewska została wskazana we wtorek przez prezydium klubu PO jako kandydatka na wicemarszałka Sejmu – poinformowała dziennikarzy Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Kandydatem na nowego marszałka jest b. szef MSZ Radosław Sikorski.

Kandydatami na szefów komisji spraw zagranicznych i odpowiedzialności konstytucyjnej są dotychczasowi wiceprzewodniczący tych komisji z PO, posłowie: Robert Tyszkiewicz i Robert Kropiwnicki. Decyzje prezydium ma jeszcze potwierdzić we wtorek wieczorem klub PO.

Zmiany w prezydium Sejmu i szefów dwóch sejmowych komisji stały się konieczne po poniedziałkowym powołaniu rządu Ewy Kopacz, byłej już marszałek Sejmu. W jej rządzie znaleźli się m.in.: minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk, który wcześniej zasiadał w fotelu wicemarszałka, a także szef MSZ Grzegorz Schetyna, do tej pory przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych. W skład nowej Rady Ministrów powołany został też dotychczasowy szef komisji odpowiedzialności konstytucyjnej Andrzej Halicki.

Radziszewska, z zawodu lekarz, w Sejmie zasiada nieprzerwanie od 1997 roku. W latach 2008-2011 pełniła urząd pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Obecnie zasiada w Sejmie w komisjach: zdrowia oraz ds. służb specjalnych. W drugiej z tych komisji ma zastąpić ją były minister sprawiedliwości Marek Biernacki.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl