fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Płock: Dla najstarszych mieszkańców miasta bożonarodzeniowe paczki od PKN Orlen

PKN Orlen postanowił, że środki planowane na tegoroczną edycję Płockich Ogrodów Światła przeznaczy na bożonarodzeniowe paczki dla najstarszych mieszkańców miasta. Pozwoli to wesprzeć także lokalne podmioty gastronomiczne, które przygotują posiłki i dostarczą je do domów seniorów – podała spółka.

Jak wyjaśnił PKN Orlen, w akcji „Świąteczna paczka dla płockich seniorów” będą mogły wziąć udział osoby w wieku 70 lat i więcej, które mieszkają na terenie tego miasta, gdzie znajduje się siedziba i główny zakład produkcyjny spółki.

„PKN Orlen zdecydował, że środki finansowe planowane na tegoroczną edycję Płockich Ogrodów Światła zostaną przeznaczone na zakup bożonarodzeniowych paczek dla płockich seniorów. Akcja pozwoli także na wsparcie płockich restauratorów oraz firm gastronomicznym, które przygotują posiłki i dostarczą je do domów seniorów 23 i 24 grudnia” – zakomunikował koncern.

Według PKN Orlen, „Świąteczna Paczka dla płockich seniorów” zawierać będzie: opłatek, barszcz czerwony z pasztecikami, rybę smażoną, pierogi z kapustą i grzybami, kapustę wigilijną, rybę po grecku, sałatkę jarzynową, śledzie w oleju lub śmietanie, schab pieczony ze śliwką, pasztet, karkówkę w sosie oraz dwa rodzaje ciast, makowiec i sernik – wszystkie potrawy będą zapakowane w hermetyczne opakowania z datą przydatności i będą gotowe do samodzielnego odgrzania.

„Obecnie walka z pandemią COVID-19 jest priorytetem i na tym koncentrujemy nasze działania. Działamy w niestandardowych warunkach i to wymaga od nas dużej elastyczności. Dotyczy to również działań skierowanych do lokalnych społeczności. Dlatego w Płocku, w związku z ograniczeniami sanitarnymi, postanowiliśmy wesprzeć najbardziej potrzebującą grupę, czyli seniorów, podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia” – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, cytowany w komunikacie spółki.

Podkreślił, że akcja „Świąteczna Paczka dla płockich seniorów” ma być wyrazem wsparcia w trudnym momencie i umożliwić im pozostanie w domach.

„Jednocześnie dajemy również poczucie, że w świątecznym okresie nie są sami” – dodał Daniel Obajtek.

PKN Orlen podał, że od 1 do 13 grudnia uruchomiony zostanie specjalny numer telefonu, pod którym najstarsi mieszkańcy Płocka będą mogli zadeklarować chęć otrzymania paczki z gotowymi potrawami wigilijnymi i świątecznymi. Zgłoszenia do akcji w imieniu seniora będzie mogła dokonać także osoba z najbliższej rodziny lub opiekun. Paczki będą dostarczane do domów seniorów przez płockich restauratorów i tamtejsze firmy gastronomiczne 23 i 24 grudnia.

„Świąteczne posiłki dostarczone zostaną z zachowaniem reżimu sanitarnego – w rękawiczkach jednorazowych, w masce oraz z zachowaniem dystansu. Każdy senior będzie mógł odebrać paczkę osobiście lub za pośrednictwem opiekuna” – zapewnił koncern.

Jednocześnie PKN Orlen zapowiedział, w związku ze świętami Bożego Narodzenia na Wzgórzu Tumskim w Płocku, gdzie dotychczas organizowano Płockie Ogrody Światła, stanie 10-metrowa choinka, która zostanie rozświetlona 12 grudnia i pozostanie tam do 6 stycznia.

W ostatnich latach spółka z okazji świąt Bożego Narodzenia organizowała tam Płockie Ogrody Światła, czyli specjalną dekorację zdobioną barwną iluminacją. Były to m.in. świetliste zamki i automobile, w tym ze Świętym Mikołajem, a także fotoramy do pamiątkowych zdjęć. W 2019 r. wykorzystano do tego 43 tys. lampek LED.

„W związku z pandemią COVID-19, obecnie najważniejsza jest troska o seniorów i dbanie o to, aby w Boże Narodzenie pozostali w domach wśród swoich najbliższych” – podkreślił PKN Orlen, informując o zmianie planów, dotyczących tegorocznej edycji Płockich Ogrodów Światła.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl