fot. wikipedia.org/wiki/Polski_Koncern_Naftowy_Orlen

Wysoki rating Polskiego Koncernu Naftowego Orlen

Agencja ratingowa Moody’s podwyższyła ocenę Polskiego Koncernu Naftowego Orlen. To najwyższy poziom w historii koncernu. Daniel Obajtek, prezes PKN Orlenu, wskazał, że tak dobra ocena to efekt połączenia koncernu z Lotosem.

1 sierpnia 2022 roku zakończyła się fuzja Polskiego Koncernu Naftowego Orlen z Grupą Lotos. Tym samym powstał jeden z największych koncernów energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Płocki koncern po połączeniu z gdańską firmą będzie miał przychody na poziomie około 250 miliardów złotych rocznie i będzie obsługiwał około 100 milionów klientów w Europie. Fuzje doceniła agencja Moody’s, która podniosła rating Orlenu z Baa2 do Baa1.

 

– Historycznie wysoki rating agencji Moody’s dla PKN ORLEN! To efekt połączenia z Grupą LOTOS, a wkrótce z Grupą kapitałową Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i potwierdzenie, że to biznesowo słuszny kierunek. Wzrost ratingu to też dowód na mocne fundamenty finansowe ORLENu – skomentował Daniel Obajtek w mediach społecznościowych. 

Po połączeniu Polskiego Koncernu Naftowego Orlen z Lotosem wzrósł udział Skarbu Państwa w kapitale płockiego koncernu z 27, 52 procent głosów do 35, 66 procent.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl