fot. PAP/Szymon Łabiński

Pracownik Orlen Ochrony w Płocku został zaatakowany nożem. Stan poszkodowanego jest ciężki, ale stabilny

Ujęty mężczyzna, który we wtorek rano zaatakował w Płocku pracownika Orlen Ochrony to mieszkaniec tego miasta. Do ataku doszło przed bramą do zakładu głównego PKN Orlen w Płocku.  Zabezpieczono monitoring. Stan poszkodowanego jest ciężki, ale stabilny. Ma on rany kłute m.in. klatki piersiowej, pleców i uda.

W momencie ataku mężczyzna podawał się za żołnierza Służb Specjalnych, twierdził, że wykonywał rozkaz. Był leczony psychiatrycznie – powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku, prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska. Potwierdziła tym samym wstępne ustalenia policji.

Jak poinformowała prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska, do ataku nożownika na pracownika ochrony PKN Orlen doszło ok. godz. 5.00 – na miejscu zdarzenia pracuje policja i prokurator.

„Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Sprawca został ujęty bezpośrednio po zdarzeniu przez innych pracowników ochrony koncernu. Jest zatrzymany przez policję. W tej chwili trwają z nim czynności procesowe” – powiedziała Orkwiszewska.

Według niej zatrzymanym w sprawie jest mieszkaniec Płocka, rocznik 1980.

Prokurator rejonowa w Płocku zaznaczyła, że zabezpieczony jest monitoring z miejsca, gdzie doszło do ataku.

„Trwają także przeszukania i inne czynności procesowe, które mają na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia” – dodała prokurator .

Przyznała, iż wydano decyzję o przeszukaniu mieszkania napastnika.

W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny PKN Orlen to największy kompleks rafineryjno-petrochemiczny w Polsce i jeden z największych w Europie.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl