PLL LOT zaczęły latać do Goeteborga

PLL LOT uruchomiły połączenie z Warszawy do szwedzkiego Goeteborga – poinformowała spółka. Dodano, że loty będą wykonywane sześć razy w tygodniu samolotami Bombardier CRJ900, które na pokład zabierają 90 pasażerów.

To 40. połączenie uruchomione przez LOT od początku 2016 r.

Jak poinformowała w komunikacie spółka, loty z Warszawy do Goeteborga odbywają się codziennie, z wyjątkiem sobót, zaś z Goeteborga do stolicy będą możliwe codziennie, oprócz niedziel.

Rejsy do Goeteborga, czyli drugiego największego miasta w Szwecji są wykonywane przez PLL LOT wspólnie z estońskim narodowym przewoźnikiem Nordiką. Polski przewoźnik współpracuje z nim od listopada 2015 roku.

„Szwecja jest dziś najszybciej rozwijającą się gospodarką spośród wszystkich krajów skandynawskich. Analizy rynkowe wyraźnie pokazują, że w ciągu ostatnich lat znacznie wzrósł potencjał ruchu pasażerskiego z i do tego kraju” – powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w PLL LOT Adrian Kubicki.

LOT liczy, że z nowego połączenia będą korzystać pasażerowie m.in. z Europy Środkowo-Wschodniej.

Dodatkowo, dzięki współpracy LOT-u z Nordiką pasażerowie z Goeteborga zyskują nowe połączenie ze stolicą Estonii Tallinem, które będzie realizowane sześć razy w tygodniu. Rejsy również wykonuje Bombardier CRJ900, ten sam, który połączy Goeteborg z Warszawą.

„Ten sam samolot, który będzie latał z Tallina do Goeteborga obsłuży również połączenie do Warszawy. To z kolei przekłada się na niskie koszty operacyjne, a więc możliwość zaoferowania naszym pasażerom atrakcyjnych cen biletów” – tłumaczy Adrian Kubicki.

Spółka podkreśliła, że rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od 2016 r.

„W tym czasie przewoźnik uruchomił najwięcej połączeń spośród wszystkich linii w Europie. Znalazły się wśród nich rejsy z Warszawy np. do Los Angeles, Newark, Seulu i Tokio oraz z Krakwa do Chicago. W maju przyszłego roku LOT planuje uruchomienia bezpośrednich lotów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago” – czytamy w komunikacie.

PAP/RIRM

drukuj