fot. PAP/Andrzej Grygiel

Plany przedsiębiorców na pierwsze 100 dni po wyborach

Zakończenie prac nad matrycą VAT i kontrole na życzenie – to tylko niektóre z propozycji przedsiębiorców na pierwsze 100 dni po wyborach.  Listę, którą opublikował „Dziennik Gazeta Prawna”, otwiera postulat do Prezesa Rady Ministrów o nadaniu rangi wicepremiera ministrowi ds. gospodarczych.

Katalog priorytetowych działań dla poszczególnych resortów przygotowała Federacja Przedsiębiorców Polskich. Postulaty pozytywnie ocenił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

– Wzmocnienie ministra do spraw gospodarki będzie dobrego dlatego, że jeśli mamy osiągnąć zamierzony cel, czyli państwo dobrobytu, to powinniśmy zadbać o to, żeby sektor dostarczający środki do budżetu, które później są dzielone, był silny. Jeżeli chodzi o współpracę nad ograniczeniem i likwidacją szarej strefy, to przedsiębiorcy są za. Nie mamy nic przeciwko wprowadzaniu kas fiskalnych online, bo uważamy, że to jest dobry ruch. Jeżeli przedsiębiorca nie rejestruje swojego obrotu, to po prostu prowadzi nieuczciwą konkurencję wobec swoich kolegów – wskazał Adam Abramowicz.

Adam Abramowicz stwierdził, że Federacja powinna skonsultować swoje postulaty z Radą Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jego zdaniem wspólne działania na rzecz przedsiębiorczości będą skuteczniejsze.

 

RIRM

drukuj