fot. flickr.com

PKP Intercity zapowiada dodatkowe wagony we Wszystkich Świętych i pierwszy weekend listopada

PKP Intercity zapowiada, że we Wszystkich Świętych i pierwszy weekend listopada na tory wyjadą pociągi wzmocnione o dodatkowe wagony. Dotyczy to najpopularniejszych tras – poinformowała kolejowa spółka.

„W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypadający w czwartek oznacza możliwość skorzystania z przedłużonego weekendu. Pasażerom, którzy zechcą wybrać się w podróż koleją, PKP Intercity zapewni składy wzmocnione o dodatkowe wagony. By skorzystać z tańszych przejazdów, już teraz warto zakupić bilet” – napisano w komunikacie.

Więcej wagonów od PKP Intercity będzie kursowało między 30 października a 4 listopada.

Spółka zapewnia, że będzie na bieżąco monitorować frekwencję w pociągach i jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, składy uzupełni dodatkowymi wagonami.

W pierwszy weekend listopada na największych polskich dworcach (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Krakowie) będzie można skorzystać z pomocy mobilnych informatorów, którzy wesprą pasażerów w ustaleniu dogodnej przesiadki, znalezieniu odpowiedniego peronu czy przechowalni bagażu.

PAP/RIRM

drukuj