fot. https://twitter.com/PKN_ORLEN/

PKN Orlen przekazał Centrum Zdrowia Dziecka samochód do transportu preparatów żywieniowych

PKN Orlen przekazał Centrum Zdrowia Dziecka samochód do transportu sanitarnego preparatów żywieniowych. Dzięki niemu możliwe będzie wsparcie pacjentów objętych specjalistyczną opieką medyczną. Skorzysta z niej ponad 500 dzieci – poinformował płocki koncern.

Informując o darowiźnie, PKN Orlen przypomniał, że Centrum Zdrowia Dziecka, jako jedyny ośrodek w Polsce, obejmuje opieką pacjentów pediatrycznych z całego kraju w ramach programu całkowitego żywienia pozajelitowego lub żywienia dojelitowego w warunkach domowych.

PKN Orlen przekazał samochód do transportu sanitarnego preparatów żywieniowych.

„Darowizna pozwoli na wsparcie pacjentów objętych specjalistyczną opieką medyczną. Skorzysta z niej ponad 500 dzieci w całej Polsce” – poinformował w poniedziałek koncern. Wartość darowizny wynosi 110 tys. zł

„Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby Polaków, a w szczególności najmłodszych i reagujemy na nie, zapewniając kompleksową pomoc. Tak rozumiemy znaczenie odpowiedzialnego biznesu. Dlatego wspólnie z Fundacją Orlen od lat konsekwentnie wspieramy polską służbę zdrowia i zwiększamy nasze zaangażowanie finansowe w tym obszarze. Przykładem jest nasza współpraca z Instytutem +Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka+, który jest jednym z najważniejszych ośrodków niosących pomoc najmłodszym pacjentom w kraju” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

PKN Orlen wspomniał, że wraz ze swą korporacyjną fundacją od wielu lat wspiera Centrum Zdrowia Dziecka. W 2020 r. Fundacja Orlen przekazała placówce 150 tys. zł w ramach wsparcia walki z pandemią. Trafił tam również specjalistyczny sprzęt medyczny do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, a także samochód osobowy do transportu pacjentów.

Od 2018 r. na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka Fundacja Orlen przekazała łącznie blisko 400 tys. złotych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl