fot. www.orlen.pl

PKN Orlen ostrzega przed próbami oszustw w internecie

PKN Orlen rozpoczął kampanię edukacyjną ostrzegającą przed próbami oszustw w internecie. Akcja informująca i przestrzegająca przed fałszywymi ogłoszeniami, wykorzystującymi wizerunek koncernu, prowadzona jest za pośrednictwem jego mediów społecznościowych.

 

PKN Orlen, informując o inicjatywie, wyjaśnił, że w ramach cyklu „Praktycznie o inwestowaniu” koncern prezentuje techniki stosowane przez oszustów, a także sposoby na uniknięcie nieuczciwych praktyk.

„PKN Orlen uruchomił kampanię edukacyjną, która ostrzega przed próbami oszustw w internecie” – ogłosił w poniedziałek koncern.

Jak zaznaczył, „akcja informująca i przestrzegająca przed fałszywymi ogłoszeniami, wykorzystującymi wizerunek PKN Orlen, prowadzona jest za pośrednictwem mediów społecznościowych koncernu”.

„Fałszywe ogłoszenia pojawiają się przede wszystkim na popularnych portalach społecznościowych, m.in. na Facebooku, ale też w serwisie YouTube i innych stronach internetowych, a nawet w mailingach. Zachęcają one do inwestowania w akcje PKN Orlen oraz projekty inwestycyjne, które miałyby być prowadzone przez Koncern i dzięki temu rzekomo zapewnią wysokie zyski” – wyjaśniono w informacji.

Jak podkreślono, „PKN Orlen nie jest organizatorem czy partnerem tego typu akcji”.

Koncern zwrócił uwagę, że fałszywe ogłoszenia wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe, a nawet wizerunek przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych – „aby uwiarygodnić zaplanowane oszustwo, przestępcy bezprawnie zamieszczają przy swoich ogłoszeniach również zdjęcia członków zarządu i kluczowych menedżerów PKN Orlen, często przypisując im też nieprawdziwe wypowiedzi”.

„Inwestowanie w instrumenty PKN Orlen przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego” – oświadczył koncern.

Zapewnił jednocześnie, że „bezpośrednia komunikacja PKN Orlen do potencjalnych inwestorów” jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony – orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych: twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official.

PKN Orlen podkreślił też, że „nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji”.

„Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres [email protected] lub właściwym organom ścigania” – zaapelował koncern.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl