fot. gov.pl

Wiceszef MSZ proponuje projekt ustawy uniemożliwiającej wymazywanie bohaterów z przestrzeni publicznej 

Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ, zapowiedział, że w tym tygodniu zaproponuje projekt ustawy uniemożliwiającej wymazywanie bohaterów z przestrzeni publicznej. Poinformował też, że zwróci się do premiera Mateusza Morawieckiego o poparcie inicjatywy.

Zapowiedź padła po tym, jak w czwartek stołeczni radni przyjęli petycję postulującą zmianę nazwy ronda Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Nie jest to jednoznaczne ze zmianą nazwy ronda, ale oznacza, że Rada Warszawy zajmie się tą kwestią.

Wiceszef dyplomacji wskazał, że próby wymazywania Romana Dmowskiego z historii świadczą o ignorancji lub niechęci, a nawet nienawiści do własnego państwa i narodu.

Również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że Solidarna Polska rozważy zmiany ustawowe, które miałyby – jak to określił – w przyszłości zapobiec tego rodzaju nowinkom ideologicznym.

Zbigniew Ziobro ocenił, że decyzja Rady Warszawy to dowód skrajnej ideologizacji samorządu kierowanego przez PO i Rafała Trzaskowskiego.

– Kwestionowanie historii zasług polskich postaci historycznych, teraz Roman Dmowski, jutro będzie Józef Piłsudski, bo z jakichś powodów nie będzie się podobał i środowisko lewackie może uznać, że nie popierał małżeństw homoseksualnych, w związku z tym zasługuje na zrzucenie z pomników – mówił Zbigniew Ziobro.

Minister Sprawiedliwości zaznaczył, że takim trendom cywilizacyjnym należy się stanowczo przeciwstawiać.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl