PKL powinny trafić do samorządu

Polskie Koleje Linowe powinny trafić do samorządu woj. małopolskiego; Lasy Państwowe nie są gwarantem tego, że spółka zostanie pod kontrolą państwa – powiedział poseł Andrzej Adamczyk, odnosząc się do dzisiejszej wypowiedzi prezydenta.

Bronisław Komorowski skrytykował możliwość zakupu przez lasy spółki prywatyzowanej przez rząd Donalda Tuska. Prezydent tłumaczył, że może to doprowadzić do presji, aby przedsiębiorstwo to przejmowało inne podmioty spoza swojej branży.

Wiceszef sejmowej komisji Infrastruktury podkreśla, ze administrowanie kolejami linowymi nie jest zadaniem lasów, bliżej już samorządu. Poseł ze zdziwieniem od długiego czasu przyjmuje zapewnienia, że Kolejom Linowym nic nie grozi ponieważ mogą przejść w zarządzanie lasów państwowych.

– To nie jest dobry pomysł. Samorząd woj. małopolskiego jest dobrym gospodarzem, powinien zawiadywać polskimi kolejami liniowymi. Wypowiedź prezydenta powinna wreszcie otworzyć oczy Tuskowi i Nowakowi. Nie powinni blokować naszego projektu ustawy. Powinni go poprzeć i tak jak już powiedziałem podobnie jak zamierzają zrobić to z SKM – Szybką Koleją Miejską w Trójmieście – Polskie Koleje Linowe przekazać województwu Małopolskiemu – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.

PKL zarządzają m.in. kolejką linową na Kasprowy Wierch.

RIRM

drukuj