PK: dodatkowe zarzuty dla prokuratora z Rzeszowa za pomoc w przerwaniu ciąży

Trzy kolejne zarzuty – nakłaniania dwóch kobiet i udzielenie im pomocy w przerwaniu ciąży, a także nakłaniania jednej z nich do składania fałszywych zeznań – przedstawiła prokuratura byłemu szefowi Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Zbigniewowi N.

N., który jest  obecnie prokuratorem w stanie spoczynku, przebywa w areszcie od 20 października ub. roku, jest jedynym z podejrzanych w śledztwie dotyczącym sprawie tzw. afery podkarpackiej. Już rok temu w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej przedstawiono mu zarzuty korupcyjne. Po niedawnej decyzji o uchyleniu mu immunitetu N. usłyszał trzy kolejne.

Jak podała w poniedziałek Prokuratura Krajowa, dotyczą one przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także wymiarowi sprawiedliwości. Według prokuratury, N. w 2013 roku udzielił ciężarnej K.P. pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy.

„Działanie sprawcy polegało na przekazaniu kobiecie środków poronnych, wskazanie lekarza, który przeprowadzi nielegalny zabieg, przekazanie jej 1 tysiąca złotych na ten cel oraz zorganizowanie przewiezienia jej do szpitala w celu dokonania nielegalnego zabiegu” – podała prokuratura.

Już w trakcie trwania śledztwa – pomiędzy 22 czerwca 2016 roku a 18 października 2016 roku – prokurator N. miał także nakłaniać K.P. do złożenia w prokuraturze nieprawdziwych zeznań i zatajenia prawdy. Trzeci zarzut wobec N. to nakłanianie innej ciężarnej, M.N., do przerwania ciąży i udzielenia jej w tym pomocy. Według prokuratury, miało to miejsce po 22 maja 2014 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl