PiS zaczyna od Śląska

Pierwszym sprawdzianem współpracy w ramach zawartego w sobotę sojuszu pomiędzy partiami Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry oraz Jarosława Gowina mogą być uzupełniające wybory do Senatu na Śląsku.PiS wystawiło kandydaturę poseł Izabeli Kloc.

– Przedwczoraj doszło do zjednoczenia trzech formacji prawicowych, do zjednoczenia wyborczego. Nasze szanse na to, by zwyciężyć i zmieniać Polskę wzrosły. Mamy bardzo mocną nadzieję na to, że potrafimy tego dokonać, że potrafimy zwyciężyć. Zwycięstwo jest tylko etapem, jest tylko pierwszym krokiem do tego, by zacząć zmieniać nasz kraj – mówił prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Ten etap jak podkreślał Kaczyński trzeba rozpocząć od Śląska, który został przez obecną ekipę rządzącą zapomniany. Śląsk powinien być kołem zamachowym polskiej gospodarki – mówił były premier.

– Jeśli spojrzeć na fakty, jeżeli spojrzeć na to, co tam się dzieje w ciągu ostatnich lat, oraz spojrzeć na biografie polityczne ludzi, którzy są dzisiaj personalnymi symbolami, personifikują PO. Widzimy Jerzego Buzka, który kiedyś doprowadził do zamknięcia wielu kopalń. Widzimy Donalda Tuska, który tą politykę kontynuuje, który podpisał pakt klimatyczny i potężnie uderzył w polski węgiel. Doprowadził także do tego, że dzisiaj mniej sprzedajemy węgla niż kupujemy. Doprowadził do tego, że w ogóle nad polskim górnictwem węglowym wisi dzisiaj widmo likwidacji. Jeżeli nie nastąpi zmiana polityki, to dojdzie do tej likwidacji – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Wybory do Senatu w okręgu rybnickim odbędą się 7 września br., a spowodowane są wejściem do Parlamentu Europejskiego dotychczasowego senatora z tego okręgu, polityka Prawa i Sprawiedliwości Bolesława Piechy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że jego ugrupowanie w uzupełniających wyborach poprze poseł Izabelę Kloc.

– Województwo śląskie pogrąża się w głębokim kryzysie społeczno-gospodarczym. Województwo śląskie to dzisiaj województwo, które się wyludnia. Od przemian lat 90’ to województwo opuściło już pół miliona osób. Kiedyś, pamiętamy to na Śląsk przyjeżdżali ludzie z całej Polski za pracą, za swoją przyszłością. Dziś niestety młodzi, wykształceni ludzie muszą Śląsk opuszczać, bo tutaj pracy nie ma – wyliczała poseł Izabela Kloc.

Jak mówiła, do tego dochodzą liczne afery związane z niegospodarnością, jak choćby ta z Kolejami Śląskimi.Tymczasem w ubiegłym tygodniu swojego kandydata na senatora ze Śląska – posła Marka Krząkałę – przedstawiła Platforma Obywatelska.

 

 

TV Trwam News

drukuj