fot. twitter.com/pisorgpl

PiS spotkało się na konwencji w Białymstoku

W Białymstoku odbyła się w piątek samorządowa konwencja wyborcza Zjednoczonej Prawicy. Wzięli w niej udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania przedstawili oni dotychczasowe osiągnięcia rządu, program dla samorządów oraz kandydata na prezydenta Białegostoku –posła Jacka Żalka.

Podczas konwencji wyborczej w Białymstoku Zjednoczona Prawica przedstawiła swoich kandydatów w wyborach samorządowych. Obecnie PiS jest tam w opozycji.

– Jest alternatywa. Tą alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

I kandydat Zjednoczonej Prawicy poseł Jacek Żalek. Prezydentem Białegostoku już od trzech kadencji jest Tadeusz Truskolaski, który ponownie ubiega się o fotel prezydenta miasta z poparciem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

– Tu jest bardzo wiele dynamiki, która została zahamowana, tu jest potrzebne świeże powietrze i to właśnie pan poseł Żalek wniesie – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Droga Via Carpatia, ośrodek rozdzielczo-ekspedycyjny oraz mieszkania w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Łapach i Grajewie w ramach programu Mieszkanie plus – to tylko kilka planowanych inwestycji.

– Chciałbym, żeby Białystok był metropolią. Rozszerzymy granice, zwiększymy średnie wynagrodzenie powyżej 5 tys. zł. To będzie o 1000 zł więcej średnio na mieszkańca, jestem przekonany, że możemy to osiągnąć – zaznaczył kandydat na prezydenta Białegostoku Jacek Żalek.

Dowodem niech będą dokonania obecnego rządu – zaznaczył prezes Jarosław Kaczyński.

– 500 plus zapowiadane – zrobione. Przywrócenie dawnego wieku emerytalnego zapowiadane – zrobione. Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 lat zapowiadane – zrobione. 8 tys. zł wolnych od podatku, a w przyszłym będzie 9 tys. zł zapowiadane – zrobione. Pensje minimalne zapowiadane podniesienie – podniesione – akcentował Jarosław Kaczyński.

To tylko kilka spełnionych obietnic wyborczych, które przytoczył prezes PiS. Środki na realizację obietnic będą pochodzić z uszczelnienia luki podatkowej.

– Przeanalizowaliśmy wpływy podatkowe we wrześniu, w sierpniu i wiem, że w II półroczu będzie to, z samego tylko VAT-u, 5 miliardów złotych więcej – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki.  [czytaj więcej]

Nie udałoby się to, gdyby nie wprowadzenie odpowiednich instrumentów finansowych oraz walka z mafiami podatkowymi. To, czy sytuacja będzie się nadal poprawiać zależy już od wyborców.

– Polacy muszą sobie odpowiedzieć na to pytanie: Czy chcą powrotu do władzy Tuska z Balcerowiczem i Schetyny z ministrem <<nie ma i nie będzie>> Rostowskim, specjalistami od wysokiego bezrobocia, specjalistami od niskich pensji, od dziurawego budżet, od wysokiego długu publicznego? – pytał Mateusz Morawiecki.

Samorządowa kampania wyborcza Zjednoczonej Prawicy w Białymstoku to tyko jedna z wielu, które odbyły się w ostatnim czasie. Identyczne spotkania miały miejsce także m.in. w Bydgoszczy, we Wrocławiu, w Poznaniu i w Łodzi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj