PIS rozpoczyna kampanię w Łodzi

PiS zainauguruje dziś samorządową kampanię wyborczą w Łodzi. Partia zaprezentuje deklarację samorządowca, pod którą ma podpisać się każdy kandydat.

Znajdzie się w niej m.in. obowiązek przeciwdziałania likwidacji lokalnych posterunków, szpitali i szkół.

PiS wyłoniło już kandydatów na prezydentów większości miast; postawiło przede wszystkim na obecnych parlamentarzystów i radnych.

Jak mówi poseł Andrzej Jaworski – na przykładzie Gdańska mamy do czynienia z sytuacją pokazującą, ze władza odgrodziła się od mieszkańców

– Na przykładzie Gdańska widzimy to bardzo mocno. Tak jest w całej Polsce – władza odgradza się od mieszkańców. Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, gdzie prezydenci piastują swoje stanowiska od kilkunastu lat, którzy zamknęli się w swoim własnym środowisku, w takich swoistych wieżach, które są niedostępne dla zwykłych obywateli. Realizują program, który jest programem nastawionym bardziej na różnego rodzaju deweloperów, firmy, które nie działają na rzecz ogółu mieszkańców, a tylko wybranych grup. Chcemy to zakończyć. Tylko wtedy, kiedy lista będzie szeroka i gdy będzie obejmowała wszystkie środowiska, ma szansę pokonać obecną koalicję rządzącą, która zrobiła bardzo wiele złego także w poszczególnych samorządach – mówił poseł Andrzej Jaworski.

Kandydatem PiS-u na prezydenta stolicy jest poseł Jacek Sasin. Poseł Andrzej Jaworski powalczy o fotel prezydenta Gdańska, Tadeusz Dziuba – Poznania, a Andrzej Szlachta – Rzeszowa. PiS wystawi dotychczasowych prezydentów m. in. w Elblągu, Radomiu i Siedlcach oraz Ostrołęce.

RIRM

drukuj