PiS rozpocznie kampanię przed referendum

Już jutro w Warszawie PiS rozpocznie kampanię przed referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. 

W konwencji, pod tytułem „W jak Warszawa”, która odbędzie się w jednej z muzycznych szkół na warszawskiej Pradze, udział wezmą m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, oraz kandydat PiS na premiera w rządzie technicznym prof. Piotr Gliński.

Prof. Gliński najprawdopodobniej będzie kandydatem na prezydenta stolicy.

Politycy największej partii opozycyjnej zapowiadają, że do czasu październikowego referendum przeprowadzą kampanię skierowaną do warszawiaków, w której będą pokazywać, do czego doprowadziła prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– Jeżeli się porówna program Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 roku z tym co zrobiono realnie to przez już chyba 7 lat rządów PO w Warszawie wykonano może 25 -30 proc. tego co zapowiadano.  Tematem tej konwencji nie będzie tyle Hanna Gronkiewicz Waltz co nasza wizja stolicy. Przedstawimy co my będziemy chcieli zrobić, jak chcemy, żeby ta Warszawa była wielka? Jak zrobić, żeby to była wielka Warszawa, którą widzieli prezydent Starzyński, czy prezydent Lech Kaczyński – powiedział Maciej Wąsik, radny miasta stołecznego Warszawy

Referendum odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu.

RIRM

drukuj