fot. PAP/Grzegorz Momot

PiS przedstawił propozycje zmian w systemie służby zdrowia

Chcemy finansowanej z budżetu państwa służby zdrowia, w której lekarze mogą spokojnie wykonywać zawód, a w centrum uwagi jest pacjent – powiedziała kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło.

Wiceprezes tej partii w szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem spotkała się pacjentami, personelem i dyrekcją. Szydło podkreśliła, że PiS przygotował już projekt ustawy o lekach, który m.in. gwarantuje osobom po 75. roku życia darmowe lekarstwa.

Przypomniała też postulaty partii mówiące o konieczności powrotu służby zdrowia do szkół. Mówią o tym nie tylko lekarze specjaliści, ale też rodzice – wskazała Beata Szydło kandydatka PiS na premiera.

– Prawo i Sprawiedliwość mówi o zmianach, koniecznych zmianach w służbie zdrowia. Mówimy o tym, że trzeba zlikwidować NFZ. Mówimy o tym, że muszą być środki, które będą kontrolowane przez ministerstwo, że ministerstwo, państwo musi wziąć odpowiedzialność za służbę zdrowia. Musimy wrócić do finansowania budżetowego, ale poprzez wojewodów, po to, żeby stworzyć system bardziej skuteczny, sprawiedliwy i przede wszystkim taki, którego centrum będzie pacjent jako najważniejszy podmiot. Chcemy stworzyć system, który da możliwość spokojnego wykonywania swojej pracy przez lekarzy, panie pielęgniarki – powiedziała Beata Szydło.

Po wizycie w szpitalu Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami powiatu tatrzańskiego. Szydło prezentowała projekty ustaw, które chciałaby wprowadzić w życie w czasie pierwszych stu dni rządów.

RIRM

drukuj