PiS chce poznać kryteria nowego konkursu na MUX1

Posłowie PiS będą pytać KRRiT m.in. o szczegółowe kryteria oceny wnioskodawców, którzy wezmą udział w nowym konkursie na miejsca na MUX-1.

Okazją do tego będzie posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji, które ma się odbyć w najbliższą środę. Informacje dotyczące konkursu na cztery ostatnie miejsca na pierwszym multipleksie przedstawi przewodniczący KRRiT Jan Dworak. Informacje przedstawi też minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Poseł Barbara Bubula, były członek KRRiT przypomina, że w poprzednim konkursie brakowało jasno sprecyzowanych kryteriów oceny, co pozwoliło Krajowej Radzie na odrzucenie wniosku TV Trwam. Taka sytuacja nie może się powtórzyć.

– Przewodniczący KRRiT powinien przede wszystkim przedstawić kryteria, według których Krajowa Rada będzie dokonywała tego rozstrzygnięcia i wyjaśnić, dlaczego ten konkurs jest rozpisany dla nowych podmiotów. Tak jak w poprzednim rozstrzygnięciu w 2011 roku mogły startować podmioty, które już nadawały satelitarnie w tym przypadku rozszerzono ten konkurs na nowe podmioty, co wzbudza duży niepokój u widzów TV Trwam, którzy obawiają się, że specjalnie zostanie utworzona nowa stacja telewizyjna z programem religijnym, która będzie przygotowana po to, aby uzyskać miejsce na multipleksie – podkreślała poseł Barbara Bubula.

O sprecyzowanie jednoznacznych i jednakowych dla wszystkich wskaźników ekonomicznych oceny wiarygodności finansowej wnioskodawców wnioskuje również metropolita gdański, ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

W liście do przewodniczącego KRRiT delegat KEP ds. Telewizji Trwam ponownie wyraża m.in. potrzebę spotkania w tej sprawie KRRiT i Rady Komisji Episkopatu Polski ds. Śródków Społecznego Przekazu.

 Sprawa jest tak doniosła, że te kryteria musza być czytelne dla wszystkich telewidzów i obywateli, a podmioty, którym koncesja zostanie przyznana były znane; ważne jest także, aby wszyscy byli traktowani równo. To są punkty wyjścia i one są także punktami dojścia. Oczekuję, że zwycięży rozsądek. Ponadto należy traktować poważnie głos obywateli. Wszystko ma służyć dobru wspólnemu i harmonii społecznej powiedział ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Wypowiedź poseł Barbary Bubuli:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl