PiS chce dymisji wiceprezydenta Warszawy

Prawo i Sprawiedliwości domaga się dymisji wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla. Powód to ostra krytyka planu utworzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Pahl nazwał ją inkwizycją wymierzoną w politycznych przeciwników.

Afera reprywatyzacyjna jak w soczewce pokazuje patologię rządów za czasów koalicji PO-PSL – komentował poseł PiS Jacek Sasin.

– Bardziej liczył się interes oszustów, interes złodziei, a nie uczciwych obywateli – mówił Jacek Sasin.

PiS przedstawiło wczoraj pomysł powołania komisji weryfikacyjnej, która ma zbadać nieprawidłowości związane z reprywatyzacją w Warszawie. Komisja mogłaby cofać decyzje dotyczące zwrotu nieruchomości, które zostały podjęte niezgodnie z prawem. Pomysł ostro skrytykował wiceprezydent Warszawy Witold Pahl. Stwierdził on, że komisja będzie „nadsądem ludowym”, inkwizycją, która pod pretekstem wymierzania ludowej sprawiedliwości ma dokonać spalenia na stosie politycznym przeciwników obecnie rządzącej grupy.

PiS zwróciło się dziś do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o natychmiastowe zdymisjonowanie prezydenta Pahla.

– To nowe otwarcie w warszawskim ratuszu. Zmiana, która była zapowiadana jako zmiana na lepsze, będzie miała twarz człowieka, który nie jest dzisiaj zainteresowany tym, aby Warszawa, jej mieszkańcy, odzyskali ten majątek, te nieruchomości, które zostały im po prostu w bezczelny sposób ukradzione – tłumaczył Jacek Sasin.  


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl