PiS chce dymisji Neumanna i Arłukowicza

PiS domaga się dymisji wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna i ministra Bartosza Arłukowicza. Powodem są doniesienia o działaniu Neumanna na rzecz prywatnej kliniki okulistycznej w Warszawie.

Przewodniczący KP PiS poseł Mariusz Błaszczak powiedział na konferencji w Sejmie, że rząd koalicji PO-PSL obejmował władzę m.in. pod hasłem zmian w Służbie Zdrowia. Okazało się, że wprowadzono do niej czynnik zysku – leczenie ludzi jest w tle.  Do tego – jak powiedział poseł – dochodzą nadużycia i afery korupcyjne.

Ostatnio jesteśmy świadkami informacji, które wskazują na to, że wiceminister zdrowia wywierał presję na szefową Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie podpisania kontraktu przedłużającego dopływ pieniędzy do jednej z prywatnych klinik, co jest karygodne. Przyszedł czas, żeby premier Tusk zdymisjonował wiceministra Neumanna i ministra Arłukowicza, bo jeśli tego nie zrobi, będzie to oznaczało, że ponosi współodpowiedzialność za te patologie, a w perspektywie PiS proponuje likwidację NFZ i finansowanie opieki zdrowotnej z budżetu państwa – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.              

Poseł Maciej Małecki podkreśla, że już w styczniu interpelował do ministra zdrowia w sprawie, którą opisał tygodnik. W interpelacji zwrócił uwagę na zbieżność między przyznaniem nowego kontraktu prywatnej klinice, a odwołaniem prezes NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał kontrakt na 12 mln zł firmie Sensor Clinic, mimo że poprzednia prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz zerwała ten kontrakt, pod zarzutem wyłudzenia od pacjentów 1,5 mln zł przez prywatną klinikę. Zwróciłem uwagę to, że przyznanie nowego kontraktu nastąpiło zaraz po tym, jak minister odwołał szefową NFZ Agnieszkę Pachciarz – powiedział poseł Maciej Małecki.

Parlamentarzysta dodał, że do tej pory nie otrzymał odpowiedzi na interpelację, a marszałek Ewa Kopacz do tej pory nie opublikowała na stronie sejmowej treści wniosku.

We wtorek premier Donald Tusk zapowiedział, że sprawa zarzutów wobec wiceministra zdrowia rozstrzygnie się w tym tygodniu. Sam Neumann zapowiedział, że pozwie autorów artykułu jednego z tygodników.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl