Piotr Bączek: Komorowski zasłania się niepamięcią ws. WSI

Prezydent Bronisław Komorowski zeznawał jako świadek w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i byłego oficera WSI płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję przy weryfikacji byłego żołnierza WSI. Rozprawa odbyła się w Pałacu Prezydenckim. 

Piotr Bączek, były członek Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI podkreślił, że prezydent zasłania się dziś pamięcią. Dodał, że Bronisław Komorowski próbował się wycofać z zeznań złożonych w 2008 roku. Wówczas to jasno stwierdził, że wyraził zainteresowanie pozyskaniem aneksu – tajnego dokumentu sporządzonego przez przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej.

– Przyznał się, że podczas pierwszej rozmowy z jednym z prowokatorów – żołnierzem byłych Wojskowych Służb Specjalnych Aleksandrem L. wyraził zainteresowanie. Co więcej, po tej rozmowie Bronisław Komorowski nie powiadomił od razu organów ścigania, prokuratury. Kilkanaście dni zwlekał. Co więcej nie przekazał tej informacji o nielegalnych działaniach Aleksandra L. prokuraturze, tylko swoim kolegom partyjnym (Pawłowi Grasiowi, który przekazał tę informację nowemu szefowi ABW). Czyli kółko tak się zamyka i można powiedzieć, że prowadzono tę sprawę w taki sposób, aby obciążyć jedynie Komisję Weryfikacyjną, a później, jak się nie udało, red. Sumlińskiego – powiedział Piotr Bączek.

Wojciech Sumliński na antenie jednej ze stacji informacyjnych mówił, że grożono mu procesem, jeśli odważy się zapytać prezydenta o kluczowe dla procesu kwestie. Mówi też, że sprawa płatnej protekcji była prowokacją wymierzoną m.in. w Komisję Weryfikacyjną.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl