Pikieta emerytów i rencistów we Wrocławiu

We Wrocławiu o godz. 15.00 rozpocznie się pikieta Regionalnego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”.

Związkowcy będą domagać się zaprzestania planowanej niskiej waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2014 r. w wysokości 2,14 %.

 Nie zgadzamy się na to, by państwo polskie traktowało nas w ten sposób. Przez całe życie uczciwie pracujemy, a dziś ledwie wiążemy koniec z końcem. Żądamy takiej waloryzacji, która złagodzi wzrost kosztów utrzymania, żądamy wprowadzenia przez rząd takiej polityki wobec emerytów i rencistów, która nie będzie spychać nas na margines społeczeństwa. Żądamy na koniec podjęcia przez rząd rozmów z naszymi przedstawicielami i dogłębnej analizy wszystkich racji i argumentów – informuje Andrzej Kowalski, Przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”.

Uczestnicy zatrzymają ruch w godz. 15.00-16.00; będą protestować na pasach dla pieszych na ul. M. Curie-Skłodowskiej przy skrzyżowaniu z ul. T. Chałubińskiego.

 – Ruch zatrzymamy o godz. 15.00. Będziemy przechodzić przez przejście dla pieszych i blokować ruch. Głośno będziemy mówili o swoich żądaniach, o tym dlaczego stoimy i protestujemy – powiedział Andrzej Kowalski.

RIRM

drukuj