Pierwsze spotkanie rodziców osób niepełnosprawnych z nowym rządem

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwa spotkanie rodziców osób niepełnosprawnych z Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

W rozmowach biorą udział przede wszystkim rodzice, którzy w marcu 2014 roku protestowali w Sejmie. Chcą oni przedstawić swoją sytuację, która jak wskazują, jest niezwykle trudna i nie zmienia się od wielu lat.

Wcześniej rodzice przesłali do ministerstwa swoje postulaty. Jednym z nich jest m.in. podwyższenie rent przysługujących osobom niepełnosprawnym.

Iwona Hartwich, prezes Stowarzyszenia „Mam Przyszłość” i mama niepełnosprawnego Kuby, wskazuje, że rozmowy podczas spotkania dotyczyć będą także tematu ustawy o zasiłku pielęgnacyjnym.

To jest zasiłek, który od 10 lat wynosi 153 zł, a jedna godzina rehabilitacji dla niepełnosprawnej osoby kosztuje dzisiaj 100 zł. To są głodowe świadczenia. Oczywiście tutaj będziemy rozmawiać z Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych o tych postulatach tak naprawdę niefinansowych, gdzie wystarczyłoby dokonać pewnych zmian w prawie np. jeśli chodzi o pozyskiwanie sprzętu rehabilitacyjnego, dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, zwiększenie ilości godzin rehabilitacji. To są takie bardzo ważne rzeczy, o których będziemy rozmawiać – informuje Iwona Hartwich.

Iwona Hartwich dodaje, że kolejnym problemem, którym powinien zająć się rząd, jest usuwanie barier architektonicznych utrudniających poruszanie się niepełnosprawnym.

To pierwsze spotkanie rodziców osób niepełnosprawnych z nowym rządem. Kolejne rozmowy mają być planowane na bieżąco.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl