fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Pierwsza stacja paliw Grupy Orlen wybudowana na Słowacji – łącznie działa już tam 13 obiektów

PKN Orlen otworzył na Słowacji pierwszą stację paliw wybudowaną w ramach Grupy Orlen. Placówka znajduje się w Dunajskiej Stredzie. Wcześniej koncern rozwijał sieć swych stacji paliw na słowackim rynku poprzez przejęcia. Obecnie ma ich tam 13. W listopadzie mają powstać kolejne trzy takie obiekty.

„W słowackiej Dunajskiej Stredzie otworzyliśmy pierwszą stację zbudowaną od podstaw, z pełną ofertą sklepową i #StopCafe. Dotychczas na tym rynku rozwijaliśmy się poprzez przejęcia istniejących obiektów. Łącznie mamy tam już 13 obiektów, a 3 kolejne powstaną w listopadzie” – poinformował w środę PKN Orlen na Twitterze.

„Jesteśmy obecnie najszybciej rozwijającą się siecią stacji paliw na Słowacji” – podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w innym wpisie, także na Twitterze.

Słowacja jest piątym krajem po Polsce, Czechach, Niemczech i Litwie, na którym funkcjonują stacje Grupy Orlen – pierwsza stacja tej sieci zaczęła tam działać w kwietniu 2019 r. We wrześniu 2019 r. PKN Orlen informował, że otrzymał pozytywne decyzje urzędów antymonopolowych Słowacji i Austrii dotyczące rozwoju sieci spółki na rynku słowackim.

W sumie w ramach całej Grupy Orlen na wszystkich rynkach, gdzie jest ona obecna, działa ponad 2800 stacji paliw – to największa taka sieć w Europie Środkowo-Wschodniej. Najwięcej stacji paliw Grupy Orlen jest w Polsce, gdzie funkcjonują 1792 tego typu obiekty.

PAP

drukuj