Piechociński spotka się z przedstawicielami ZBP

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński ma się w tym tygodniu ponownie spotkać z przedstawicielami Związku Banków Polskich.

Jak wyjaśnił, chodzi o wypracowanie najlepszych, najbardziej elastycznych rozwiązań jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe – zarówno walutowe jak i złotówkowe. Wcześniej wicepremier spotkał się z przedstawicielami banków w czwartek.

Zapowiadając to spotkanie mówił, że chce rozmawiać o sprawie kredytów udzielanych we frankach. Poinformował również, że jednym z rozwiązań, które proponuje, jest przełożenie spłat rat kredytu.

To jest kolejna zagrywka wyborcza premiera Piechocińskiego – zauważył Jerzy Bielewicz, prezes Stowarzyszenia Przejrzysty Rynek.

– Nie zamierza on pomagać frankowiczom czy innym kredytobiorcom. Wręcz przeciwnie; myśli o swoim wyniku wyborczym i zaraz po wyborach ten zapał pomocy kredytobiorcom minie. Związek Banków Polskich nie jest dobrą stroną do prowadzenia tego typu negocjacji, ponieważ zrzesza on – z 53 banków – 50 zagranicznych. Jest to po prostu lobby bankowe, które chce sięgać do kieszeni swoich klientów, do kieszeni państwa – powiedział Jerzy Bielewicz.

Obawy związane z kredytami we frankach pojawiły się w związku ze szwajcarskim referendum w sprawie m.in. zakazu sprzedaży złota przez Narodowy Bank Szwajcarii. Ma się ono odbyć 30 listopada br.

Zdaniem analityków, jeśli Szwajcarzy opowiedzą się w referendum na „tak”, może dojść do gwałtownego umocnienia franka, co oznacza kłopoty dla kredytobiorców, którzy zaciągali kredyty mieszkaniowe w tej walucie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl